5 IEMESLI, LAI KĻŪTU PAR VIDEO OPERATORU

Video operators - katram cilvēkam ir savs priekšstats par šo grūto un interesanto profesiju. Daži domā par cilvēkiem, kuri veido videoklipus pasaules zvaigznēm vai Holivudas filmām. Bet kādam video operatori ir vecāki no 90. gadiem, kuri iegādājās savu pirmo videokameru un tagad filmē visu, kas kustas!

WhoppingFreeHeterodontosaurus-max-1mb.gif  giphy.gif

Tikai daži cilvēki zina, ka papildus video uzņemšanai operatoram ir nepieciešamas rediģēšanas/montāžas prasmes. Studija Videoservice piedāvā video operatoru kursus Latvijā un aicina ikvienu īsā laikā apgūt reportāžu un iestudētās filmēšana pamatus pie kvalificētiem operatoriem un režisoriem! Pirmajā kursā pastāstīsim, kā izvēlēties videokameru un kā ar to strādāt, analizēsim galvenos video filmēšanas uzdevumus, apgūsim filmēšanu studijā un nofilmēsim pirmo darbu pēc scenārija plāna. Mūsu kurss izceļas ar maksimālo prakses apjomu - mēs nevis stāstām, bet rādām!

kursi-videooperatorov-20.jpg kursi-videooperatorov-17.jpg

Un zemāk mēs parunāsim par 5 iemesliem, kāpēc jums vajadzētu pievērst uzmanību video operatora darbam.

Pieprasījums pēc profesijas

Par video operatora profesijas popularitāti var nerunāt - šī, iespējams, ir viena no pieprasītākajām profesijām 2022. gadā mediju telpā.

Ikdienā mūsdienīgs un progresīvs cilvēks patērē aptuveni 35 gigabaitus informācijas un vairāk nekā pusi no šī satura veido video. Tāpēc video filmēšana nezaudēs savu aktualitāti arī pēc 20 gadiem.

Operators ir vajadzīgs visur: lai uzņemtu ziņu reportāžas, filmas, reklāmas un video sociālajos tīklos, bet par to vēlāk.

 images_1.jpg

Darbs var būt saistīts ar ceļošanu

Droši vien katrs cilvēks sapņo par ceļošanu, un, par laimi, šī profesija ļauj apmeklēt visas pasaules malas. Ilgo Darba gadu laikā mūsu video ierakstu studija ir apceļojusi dažādus kontinentus un iemūžinājusi elpu aizraujošus kadrus.

Protams, noteikts trūkums, filmējot ārzemēs, ir profesionālas videotehnikas transportēšanas problēma. Papildus augstas kvalitātes videokamerām, stabilizatoriem un veselai kaudzei atmiņas karšu arsenālā ir jābūt vismaz vienam dronam ainavu vai lielu objektu iemūžināšanai. Taču ceļojumā saņemtās emocijas noslēps šo mazo trūkumu.

Iespēja realizēt savas radošās ambīcijas

Jūs izvēlaties, kur un kā strādāt! Video industrija ir tik plaša, ka katrs atradīs savu nišu. Ēdienu gatavošanas video, automašīnu apskati, kāzu filmēšana, mūzikas video, video reklāmas - nav robežu. Galvenais mērķis ir iegūt skaistus kadrus!

Protams, pirms uzsākt video operatora karjeru, ir jāizvēlas aprīkojums un te viss ir atkarīgs no darbības jomas, bet obligāti ir jāiegādājas videokamera. Visdrošākais risinājums iesācēju operatoram būtu iegādāties Canon EOS M50 Mark II kameru, kas ir lielisks variants populārai 4K filmēšanai par salīdzinoši nelielu naudu. Ja filmējat vairāk nekā tikai statiskus video, ļoti ieteicams iegādāties stabilizatoru. Arī šeit viss ir atkarīgs no jūsu budžeta, mēs varam ieteikt izcilu cenas un kvalitātes attiecību Zhiyun Crane M3 stabilizatoru, kas ļaus uzņemt patiesi skaistus un stabilus kadrus. Protams, operatora darbā ir nepieciešams arī studijas apgaismojums, videokameru statīvi un objektīvi, tomēr šeit viss atkal ir atkarīgs no tā, kur un kā jūs filmēsiet.

Ja Jums nav iespējas iegādāties visu vēlamo tehniku ​​video filmēšanai, varat to iznomāt pie mums! Mēs ar prieku sniegsim padomu un palīdzēsim izvēlēties pareizo variantu.

images.jpg

Iespēja regulēt ienākumus

Daļēji labs operators pats izvēlas, cik nopelnīs. Protams, viss ir atkarīgs no izmantotā aprīkojuma un darba apjoma. Svarīgi ir arī izvēlēties pareizo jomu, jo, piemēram, stunda kāzu filmēšanai izmaksās vairāk nekā stundu reportāžas filmēšanas.

Neaizmirstiet arī par pasīvajiem ienākumiem. Ļoti populārs naudas pelnīšanas veids operatoriem ir kadru filmēšana, lai tos pārdotu īpašās vietnēs ar krājuma failiem. Tā, piemēram, paviesojies gleznainās vietās, īsts operators nebūs slinks no drona uzņemt pāris desmitus skaistu kadru, lai ceļojumu “atpelnītu”. Šeit ir dažas vietnes, kurās operatori pārdod kadrus: elements.envato.com, shutterstock.com, videohive.net un citas.

Liels pluss videogrāfam, kurš ne tikai skaisti uzņem, bet arī forši montē. Iepriekšējā rakstā mēs runājām par "TOP 5 PROFESIONĀLIEM VIDEOREDAKTORIEM"

uncle-scrooge-mcduck-money.gif

Bloga un personīgā brenda popularizēšana

Mēs nonākam pie vissvarīgākā, pie blogošanas. Pateicoties video blogiem, daudzi cilvēki ir kļuvuši veiksmīgi, tomēr pat neprot sevi filmēt.

attractive-young-woman-looks-at-camera-holding-cos-2021-12-09-16-12-35-utc_0-00-00-00.jpg

Operatora prasmju izmantošana ievērojami uzlabos jebkuru blogošanas produktu, kā arī dažādos jebkura biznesa norisi. Mūsu studija palīdzēs jums uzlabot jūsu zīmola atpazīstamību, izmantojot augstas kvalitātes video filmēšanu un montāžu.